s tmaziɣt
nous écrire

mduɣellu
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.mduɣellu
  • 2 pl. m.mduɣellut
  • 2 pl. f.mduɣellumt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad mduɣelluɣ
  • 2 si.ad temduɣelluḍ
  • 3 si. m.ad yemduɣellu ; ad imduɣellu
  • 3 si. f.ad temduɣellu
  • 1 pl.ad nemduɣellu
  • 2 pl. m.ad temduɣellum
  • 2 pl. f.ad temduɣellumt
  • 3 pl. m.ad mduɣellun
  • 3 pl. f.ad mduɣellunt
  • prétérit
  • 1 si.mduɣellaɣ
  • 2 si.temduɣellaḍ
  • 3 si. m.yemduɣella ; imduɣella
  • 3 si. f.temduɣella
  • 1 pl.nemduɣella
  • 2 pl. m.temduɣellam
  • 2 pl. f.temduɣellamt
  • 3 pl. m.mduɣellan
  • 3 pl. f.mduɣellant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur mduɣellaɣ ara
  • 2 si.ur temduɣellaḍ ara
  • 3 si. m.ur yemduɣella ara ; ur imduɣella ara
  • 3 si. f.ur temduɣella ara
  • 1 pl.ur nemduɣella ara
  • 2 pl. m.ur temduɣellam ara
  • 2 pl. f.ur temduɣellamt ara
  • 3 pl. m.ur mduɣellan ara
  • 3 pl. f.ur mduɣellant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yemduɣellun ; ara imduɣellun
  • participe du prétérit (positif)
  • yemduɣellan ; imduɣellan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nemduɣella ara

ttemduɣellu

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttemduɣellu
  • 2 pl. m.ttemduɣellut
  • 2 pl. f.ttemduɣellumt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttemduɣelluɣ
  • 2 si.tettemduɣelluḍ
  • 3 si. m.yettemduɣellu ; ittemduɣellu
  • 3 si. f.tettemduɣellu
  • 1 pl.nettemduɣellu
  • 2 pl. m.tettemduɣellum
  • 2 pl. f.tettemduɣellumt
  • 3 pl. m.ttemduɣellun
  • 3 pl. f.ttemduɣellunt
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettemduɣellun ; ittemduɣellun
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettemduɣellu ara