s tmaziɣt
nous écrire

llexs 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.llexs
  • 2 pl. m.llexset
  • 2 pl. f.llexsemt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad llexseɣ
  • 2 si.ad tellexseḍ
  • 3 si. m.ad yellexs ; ad illexs
  • 3 si. f.ad tellexs
  • 1 pl.ad nellexs
  • 2 pl. m.ad tellexsem
  • 2 pl. f.ad tellexsemt
  • 3 pl. m.ad llexsen
  • 3 pl. f.ad llexsent
  • prétérit
  • 1 si.llexseɣ
  • 2 si.tellexseḍ
  • 3 si. m.yellexs ; illexs
  • 3 si. f.tellexs
  • 1 pl.nellexs
  • 2 pl. m.tellexsem
  • 2 pl. f.tellexsemt
  • 3 pl. m.llexsen
  • 3 pl. f.llexsent
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur llexseɣ ara
  • 2 si.ur tellexseḍ ara
  • 3 si. m.ur yellexs ara ; ur illexs ara
  • 3 si. f.ur tellexs ara
  • 1 pl.ur nellexs ara
  • 2 pl. m.ur tellexsem ara
  • 2 pl. f.ur tellexsemt ara
  • 3 pl. m.ur llexsen ara
  • 3 pl. f.ur llexsent ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yellexsen ; ara illexsen
  • participe du prétérit (positif)
  • yellexsen ; illexsen
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nellexs ara

ttelxas

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttelxas
  • 2 pl. m.ttelxaset
  • 2 pl. f.ttelxasemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttelxaseɣ
  • 2 si.tettelxaseḍ
  • 3 si. m.yettelxas ; ittelxas
  • 3 si. f.tettelxas
  • 1 pl.nettelxas
  • 2 pl. m.tettelxasem
  • 2 pl. f.tettelxasemt
  • 3 pl. m.ttelxasen
  • 3 pl. f.ttelxasent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettelxasen ; ittelxasen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettelxas ara