s tmaziɣt
nous écrire

bbureɛqi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.bbureɛqi
  • 2 pl. m.bbureɛqit
  • 2 pl. f.bbureɛqimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad bbureɛqiɣ
  • 2 si.ad tebbureɛqiḍ
  • 3 si. m.ad yebbureɛqi ; ad ibbureɛqi
  • 3 si. f.ad tebbureɛqi
  • 1 pl.ad nebbureɛqi
  • 2 pl. m.ad tebbureɛqim
  • 2 pl. f.ad tebbureɛqimt
  • 3 pl. m.ad bbureɛqin
  • 3 pl. f.ad bbureɛqint
  • prétérit
  • 1 si.bbureɛqaɣ
  • 2 si.tebbureɛqaḍ
  • 3 si. m.yebbureɛqa ; ibbureɛqa
  • 3 si. f.tebbureɛqa
  • 1 pl.nebbureɛqa
  • 2 pl. m.tebbureɛqam
  • 2 pl. f.tebbureɛqamt
  • 3 pl. m.bbureɛqan
  • 3 pl. f.bbureɛqant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur bbureɛqaɣ ara
  • 2 si.ur tebbureɛqaḍ ara
  • 3 si. m.ur yebbureɛqa ara ; ur ibbureɛqa ara
  • 3 si. f.ur tebbureɛqa ara
  • 1 pl.ur nebbureɛqa ara
  • 2 pl. m.ur tebbureɛqam ara
  • 2 pl. f.ur tebbureɛqamt ara
  • 3 pl. m.ur bbureɛqan ara
  • 3 pl. f.ur bbureɛqant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yebbureɛqin ; ara ibbureɛqin
  • participe du prétérit (positif)
  • yebbureɛqan ; ibbureɛqan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nebbureɛqa ara

ttbureɛqi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttbureɛqi
  • 2 pl. m.ttbureɛqit
  • 2 pl. f.ttbureɛqimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttbureɛqiɣ
  • 2 si.tettbureɛqiḍ
  • 3 si. m.yettbureɛqi ; ittbureɛqi
  • 3 si. f.tettbureɛqi
  • 1 pl.nettbureɛqi
  • 2 pl. m.tettbureɛqim
  • 2 pl. f.tettbureɛqimt
  • 3 pl. m.ttbureɛqin
  • 3 pl. f.ttbureɛqint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettbureɛqin ; ittbureɛqin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettbureɛqi ara

ttbureɛqay

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttbureɛqay
  • 2 pl. m.ttbureɛqayet
  • 2 pl. f.ttbureɛqayemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttbureɛqayeɣ
  • 2 si.tettbureɛqayeḍ
  • 3 si. m.yettbureɛqay ; ittbureɛqay
  • 3 si. f.tettbureɛqay
  • 1 pl.nettbureɛqay
  • 2 pl. m.tettbureɛqayem
  • 2 pl. f.tettbureɛqayemt
  • 3 pl. m.ttbureɛqayen
  • 3 pl. f.ttbureɛqayent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettbureɛqayen ; ittbureɛqayen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettbureɛqay ara