s tmaziɣt
nous écrire

laɛi
imprimer

 
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.laɛi
  • 2 pl. m.laɛit
  • 2 pl. f.laɛimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad laɛiɣ
  • 2 si.ad tlaɛiḍ
  • 3 si. m.ad ilaɛi
  • 3 si. f.ad tlaɛi
  • 1 pl.ad nlaɛi
  • 2 pl. m.ad tlaɛim
  • 2 pl. f.ad tlaɛimt
  • 3 pl. m.ad laɛin
  • 3 pl. f.ad laɛint
  • prétérit
  • 1 si.luɛaɣ
  • 2 si.tluɛaḍ
  • 3 si. m.iluɛa
  • 3 si. f.tluɛa
  • 1 pl.nluɛa
  • 2 pl. m.tluɛam
  • 2 pl. f.tluɛamt
  • 3 pl. m.luɛan
  • 3 pl. f.luɛant
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur luɛaɣ ara
  • 2 si.ur tluɛaḍ ara
  • 3 si. m.ur iluɛa ara
  • 3 si. f.ur tluɛa ara
  • 1 pl.ur nluɛa ara
  • 2 pl. m.ur tluɛam ara
  • 2 pl. f.ur tluɛamt ara
  • 3 pl. m.ur luɛan ara
  • 3 pl. f.ur luɛant ara
  • participe de l'aoriste
  • ara ilaɛin
  • participe du prétérit (positif)
  • iluɛan
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nluɛa ara

ttlaɛi

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttlaɛi
  • 2 pl. m.ttlaɛit
  • 2 pl. f.ttlaɛimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttlaɛiɣ
  • 2 si.tettlaɛiḍ
  • 3 si. m.yettlaɛi ; ittlaɛi
  • 3 si. f.tettlaɛi
  • 1 pl.nettlaɛi
  • 2 pl. m.tettlaɛim
  • 2 pl. f.tettlaɛimt
  • 3 pl. m.ttlaɛin
  • 3 pl. f.ttlaɛint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettlaɛin ; ittlaɛin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettlaɛi ara