s tmaziɣt
nous écrire

jjuɣelli 

imprimer
  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • aoriste (impératif)
  • 2 si.jjuɣelli
  • 2 pl. m.jjuɣellit
  • 2 pl. f.jjuɣellimt
  • aoriste (futur)
  • 1 si.ad jjuɣelliɣ
  • 2 si.ad tejjuɣelliḍ
  • 3 si. m.ad yejjuɣelli ; ad ijjuɣelli
  • 3 si. f.ad tejjuɣelli
  • 1 pl.ad nejjuɣelli
  • 2 pl. m.ad tejjuɣellim
  • 2 pl. f.ad tejjuɣellimt
  • 3 pl. m.ad jjuɣellin
  • 3 pl. f.ad jjuɣellint
  • prétérit
  • 1 si.jjuɣelliɣ
  • 2 si.tejjuɣelliḍ
  • 3 si. m.yejjuɣelli ; ijjuɣelli
  • 3 si. f.tejjuɣelli
  • 1 pl.nejjuɣelli
  • 2 pl. m.tejjuɣellim
  • 2 pl. f.tejjuɣellimt
  • 3 pl. m.jjuɣellin
  • 3 pl. f.jjuɣellint
  • prétérit négatif
  • 1 si.ur jjuɣelliɣ ara
  • 2 si.ur tejjuɣelliḍ ara
  • 3 si. m.ur yejjuɣelli ara ; ur ijjuɣelli ara
  • 3 si. f.ur tejjuɣelli ara
  • 1 pl.ur nejjuɣelli ara
  • 2 pl. m.ur tejjuɣellim ara
  • 2 pl. f.ur tejjuɣellimt ara
  • 3 pl. m.ur jjuɣellin ara
  • 3 pl. f.ur jjuɣellint ara
  • participe de l'aoriste
  • ara yejjuɣellin ; ara ijjuɣellin
  • participe du prétérit (positif)
  • yejjuɣellin ; ijjuɣellin
  • participe du prétérit (négatif)
  • ur nejjuɣelli ara

tjuɣelluy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tjuɣelluy
  • 2 pl. m.tjuɣelluyet
  • 2 pl. f.tjuɣelluyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tjuɣelluyeɣ
  • 2 si.tetjuɣelluyeḍ
  • 3 si. m.yetjuɣelluy ; itjuɣelluy
  • 3 si. f.tetjuɣelluy
  • 1 pl.netjuɣelluy
  • 2 pl. m.tetjuɣelluyem
  • 2 pl. f.tetjuɣelluyemt
  • 3 pl. m.tjuɣelluyen
  • 3 pl. f.tjuɣelluyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetjuɣelluyen ; itjuɣelluyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netjuɣelluy ara

tjuɣelli

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.tjuɣelli
  • 2 pl. m.tjuɣellit
  • 2 pl. f.tjuɣellimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.tjuɣelliɣ
  • 2 si.tetjuɣelliḍ
  • 3 si. m.yetjuɣelli ; itjuɣelli
  • 3 si. f.tetjuɣelli
  • 1 pl.netjuɣelli
  • 2 pl. m.tetjuɣellim
  • 2 pl. f.tetjuɣellimt
  • 3 pl. m.tjuɣellin
  • 3 pl. f.tjuɣellint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yetjuɣellin ; itjuɣellin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur netjuɣelli ara

ttjuɣelluy

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttjuɣelluy
  • 2 pl. m.ttjuɣelluyet
  • 2 pl. f.ttjuɣelluyemt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttjuɣelluyeɣ
  • 2 si.tettjuɣelluyeḍ
  • 3 si. m.yettjuɣelluy ; ittjuɣelluy
  • 3 si. f.tettjuɣelluy
  • 1 pl.nettjuɣelluy
  • 2 pl. m.tettjuɣelluyem
  • 2 pl. f.tettjuɣelluyemt
  • 3 pl. m.ttjuɣelluyen
  • 3 pl. f.ttjuɣelluyent
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettjuɣelluyen ; ittjuɣelluyen
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettjuɣelluy ara

ttjuɣelli

  • 1 si.
  • 2 si.
  • 3 si. m.
  • 3 si. f.
  • 1 pl.
  • 2 pl. m.
  • 2 pl. f.
  • 3 pl. m.
  • 3 pl. f.
  • impératif intensif
  • 2 si.ttjuɣelli
  • 2 pl. m.ttjuɣellit
  • 2 pl. f.ttjuɣellimt
  • aoriste intensif
  • 1 si.ttjuɣelliɣ
  • 2 si.tettjuɣelliḍ
  • 3 si. m.yettjuɣelli ; ittjuɣelli
  • 3 si. f.tettjuɣelli
  • 1 pl.nettjuɣelli
  • 2 pl. m.tettjuɣellim
  • 2 pl. f.tettjuɣellimt
  • 3 pl. m.ttjuɣellin
  • 3 pl. f.ttjuɣellint
  • participe de l'aoriste intensif (positif)
  • yettjuɣellin ; ittjuɣellin
  • participe de l'aoriste intensif (négatif)
  • ur nettjuɣelli ara